inne01.03.20183540
Od słodkich stylizacji potraw do … – post nie do końca kulinarny
Smacznego
czytaj przepis

Pamiętam, kiedy zrobiłam pierwsze zdjęcie na swojego bloga. W piękny, majowy dzień. Cyknęłam je aparatem z telefonu na Helu przy straganie z wędzonymi rybami. Kolejne zrobiłam na plaży. Przedstawiało narysowane dłonią serce. I od tego się zaczęło. Moja przygoda ze słodkościami, gotowaniem, pieczeniem, fotografowaniem, stylizacją stołu, kulinarnego planu zdjęciowego. Przez prowadzenie bloga zakochałam się w fotografii, słodkim kadrowaniu, stylizowaniu jedzenia, aranżowaniu planu zdjęciowego.

Dziś oprócz słodkich serników, dobrych przepisów na smaczne dania przedstawiam Wam coś więcej. To też sztuka, która wymaga smaku. Ale nieco innego. Ten smak to gust. Poszukiwanie dobrego stylu, wydobywanie go z wnętrza danego człowieka. 

Mówią, że „jak Cię widzą, tak Cię piszą”. I niestety lub stety to prawda. Pierwsze wrażenie zazwyczaj sprawia, że ktoś buduje sobie w swojej głowie pewne wyobrażenie o nas. Po tym, co mamy na sobie, ocenia nas, nasz styl. I możemy mówić, że nie mamy na to wpływu, że nic z tym nie można zrobić. Nic bardziej mylnego.

W dzisiejszym świecie to, w jaki sposób postrzegają nas inni, ma bardzo duże znaczenie. Nasz wizerunek to nasza wizytówka. Nasze ubranie mówi o nas niezwykle wiele. Z tego, co akurat mamy na sobie, inni wyczytają o nas całkiem sporo. Dziś dbamy bardziej o swój wizerunek i bardziej świadomie, gdyż to właśnie strój sprawia, że albo zyskujemy pewność siebie, albo ją tracimy…

Kiedy jako mała dziewczynka brałam do ręki dziecięcy mikrofon i wyobrażałam sobie, że właśnie stoję przed liczną publicznością i śpiewam moja ulubioną piosenkę Beaty Kozidrak, moim podstawowym elementem, o który dbałam najbardziej, była zazwyczaj sukienka. To w niej śpiewałam najlepiej, to ona dodawała zabawie tego czegoś. Bez niej to nie był prawdziwy występ.

Strój to także przekaz. Tak jak mundur dodaje swoistego sznytu, a krótka spódnica wzbudza zainteresowanie, tak my tym, co mamy na sobie, wysyłamy sygnały. Zastanawialiście się, dlaczego Maryla Rodowicz pozwala sobie na tak kontrowersyjne zestawy sceniczne? Ona w ten sposób zapamiętuje się w naszych oczach. Możemy zapomnieć dalszy ciąg jej piosenki, ale będziemy wiedzieć, że Maryla to ta ze złotym wiankiem na głowie. A prawnik? Który wzbudzi w nas większe zaufanie – ten w zwykłym podkoszulku i wytartych spodniach czy w dobrze skrojonym garniturze odpowiednio dobranym do sylwetki i typu urody? 

Pierwszych lekcji stylu udzieliła mi jako młodej dziewczynie moja mama. To ona zawsze dbała o mój wizerunek i wpajała zasady dobrego stylu. Jestem jej za to wdzięczna, bo to dzięki niej wiedziałam od zawsze, czego mam szukać dla siebie w sklepach, a na co w ogóle nie zwracać uwagi, a Wojtkowi Skulskiemu z krakowskiej Akademii Stylu dziękuję za poprowadzenie mnie przez świat dress codu, tworzenia zestawów niemal dla każdej osoby o każdej figurze, poprzez zabawę kolorami, kreatywną pracę, aż do uświadomienia, że właściwie dobrany ubiór jest w stanie wydobyć z nas nasze prawdziwe piękno, nas samych.

O moich inspiracjach, świadczonych usługach stylizacyjnych możecie poczytać na moim fan page’u na FB (link poniżej) . Zapraszam!

Od pierwszego wrażenia 

* wszystkie zdjęcia są autorstwa Magdy Moniczewskiej

 

Udostępnij artykuł
na słodko
poprzedni artykułCiasto drożdżowe z mrożonymi malinami, czerwoną porzeczką i serkiem ricotta
Startowe
następny artykułZupa z pieczonej marchewki z parmezanem
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.