inne21.06.20174317
Sernikowe popołudnie, czyli autorskie spotkanie w rodzinnym Rzeszowie
Smacznego
czytaj przepis

10 czerwca – w wiosenną, słoneczną sobotę odbyło się moje sernikowe popołudnie w ramach promocji mojej książki “Serniki słodkie i wytrawne”. W niezwykle kameralnej i przytulnej kafejce JiM Cafe przy ul. Grunwaldziej w sercu Rzeszowa zgromadziłam swoich gości, aby spedzić z nimi miły czas na słodkich rozmowach o mojej książce, mojej pasji, moich inspiracjach. Jako że jestem rodowitą rzeszowianką, na spotkanie przybyło wiele moich koleżanek, znajomych ze szkolnych lat, moją towarzyszką podwórkowych zabaw, a także wiele osób, które zainspirowały się książką.

Spotkanie prowadziła Kasia Grzebyk, prywatnie moja koleżanka ze studiów, dziennikarka, blogerka, wspaniała kobieta, która tak jak ja, kocha książki.

Spotkanie z czytelnikami, to poznawanie drugiego człowieka i jego historii. Za każdym razem, gdy poznaję drugą osobę, słucham jej, czymś się inspiruję, a jej chwilowa obecność w moim życiu pozostawia jakąś refleksję. Piękne to, wierzcie mi.

W czasie przemiłego spotkania na świeżym powietrzu opowiadałam o tym, jak to wszystko się zaczęło, czyli od kiedy zaczęłam piec i gotować, o tym, czy mój pierwszy sernik był udany, o tym, jak powstały “Serniki słodkie i wytrawne”, o inspiracjach, pomysłach, o mojej drugiej pasji – fotografii, a także o mojej drugiej książce, powieści obyczajowej, która w jakiś sposób też pachnie jedzeniem.

Pytania w czasie spotkania dotyczyły także tego, jak godzę pracę, pasję, pisanie i pieczenie. Odpowiadałam, jak zawsze: robię to w moim “międzyczasie”.

Moich gości poczęstowałam delikatnymi sernikami własnego wypieku. Sernikowe menu prezentowało się następująco: sernik jaglany cappuccino, sernik cytrynowy na chałwie, serniko-choco z malinami oraz sernik z białą czekoladą i borówkami.

Niezwykłą niespodziankę sprawiła mi młodziutka i bardzo utalentowana pisarka z Rzeszowa – Natalia Sońska, którą z przyjemnością gościłam w czasie spotkania w JiM Cafe. Natalia sprezentowała mi swoją najnowszą powieść, która niedawno miała swoją premierę.

Przy okazji – z całego serca polecam Wam wręcz domową kafejkę JiM Cafe, mieszczącą sie w podwórzu ul. Grunwaldzkiej 16C w Rzeszowie, kilka kroków od rzeszowskiego Rynku. Prowadzona rodzinnie każdego gościa wita i częstuje z sercem!

 

Udostępnij artykuł
Zapraszam do lektury mojej nowej książki
Serniki słodkie i wytrawne Renata Czelny-Kawazamów książkę
Ta książka to mój debiut wydawniczy. To także spełnienie mojego marzenia. To spis moich pomysłów na moje ukochane ciasto – sernik. Bo to właśnie sernik Mojej Babci zapamiętany z dzieciństwa stał się wielką inspiracją do tworzenia nowych smaków tego wdzięcznego ciasta...
serniki pieczone
Sernik z mango
serniki pieczone
Sernik limoncello z nerkowcami, daktylami i twarogiem bez laktozy
na słono
Chleb pszenny na zakwasie ze śmietanką kremówką
Komentarze

7 responses to “Sernikowe popołudnie, czyli autorskie spotkanie w rodzinnym Rzeszowie”

 1. To była piękne sobotnie popołudnie – dziękuję Reniu za nie;-)

  • Renata Czelny - Kawa says:

   Ja również dziękuję Tobie 🙂
   Także uważam, że było sympatycznie 🙂

 2. codojedzenia says:

  Ale fajnie! Też noszę się z zamiarem napisania książki!

  • Renata Czelny - Kawa says:

   Zachęcam!
   Nie ma na co czekać 🙂

 3. Magda says:

  Gratuluję, to musi być wspaniałe uczucie własna książka 🙂

 4. Kasia says:

  Sława idzie wielkimi krokami! :))
  Te serniki dla gości wyglądają wręcz magicznie, gapię się na nie i zastanawiam, jak ugryźć monitor 😉 Chyba czas na nowy wypiek z Twojej książki, Reniu kochana 🙂
  Gratuluję kolejnego sukcesu i życzę wieeelu następnych 🙂

 5. Megly says:

  Wow! Gratuluję.
  Rzeszów, wspaniałe emocje, piękne popołudnie.
  Nie mogło być lepiej 🙂
  Pozdrowionka piątkowe 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published.