inne03.11.20173722
“Serniki słodkie i wytrawne” na 21.Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie
Smacznego
czytaj przepis

W dniach 26-29 października 2017r. w Krakowie odbywały się 21. Międzynarodowe Targi Książki. Odkąd mieszkam w grodzie Kraka chętniej zaczęłam na nie zaglądać. W zeszłym roku na książki wydałam fortunę, gdyż zakupiłam upatrzone dla siebie pozycje, a także książki jako prezenty świąteczne i urodzinowy podarunek dla mojej przyjaciółki. W tym roku odwiedziłam targi nie jako czytelnik, lecz jako autor. To takie spełnienie mojego marzenia, gdyż o wydaniu swojej książki marzyłam od zawsze!

Wydawnictwo Psychoskok zaprosiło mnie w sobotę – 28 października do swojego stoiska na spotkanie z czytelnikami w ramach promocji mojej książki “Serniki słodkie i wytrawne”.  Spotkaniu temu towarzyszły ogromne emocje. Bardzo cieszyłam się z tego dnia, bowiem na targach debiutowałam jako autor. Kibicował mi mąż oraz córka.

Na spotkanie z czytelnikami upiekłam dwa duże serniki – cytrynowy z kajmakiem oraz jaglany z kremem z orzeszków ziemnych. Oba smakowały wyśmienicie i rozeszły się bardzo szybko! Podpisałam mnóstwo moich książek, składając na nich dedykacje, udzieliłam wielu rad dla piekących serniki, podarowałam mój wpis łowcom autografów, a przy tym świetnie się bawiłam!

Po zakończonym spotkaniu chciałam dotrzeć do kilku stoisk, gdzie miałam upatrzone książki, które chciałam zakupić z podpisem autora. Najbardziej zależało mi na dobiciu się do Magdaleny Witkiewicz, której “Pracownię dobrych myśli” kładę na pierwszym miejscu książek, które ostatnio czytałam! Z panią Magdaleną zawarłam znajomość w ostatnich dniach, tę prywatną, a także zawodową, gdyż już niedługo na mojej stronie pojawią się recenzje jej pozycji książkowych dla dzieci o zabawnej Lilce.

Z racji sporych tłumów, poruszanie się po halach było utrudnione. W trakcie przedzierania się do innych stoisk, natknęłam się na stoisko, przy którym dyżurowała Anna Polony. Najpierw usłyszałam jej głos, potem zobaczyłam ją samą. Ujmująca, starsza pani z wielką pogodą ducha!

Mimo niesprzyjającej pogody, zimna i wiatru, czytelnicy licznie przybyli na targi i dziarsko stali w niesamowicie długiej kolejce do wejścia. To budujące, że tak wiele osób czyta, kupuje książki, a także ma swoje pasje… Jedna z pań, która podeszła do mnie, podsunęła mi wytarty, nie pierwszej młodości zeszyt, coś jakby kronikę. Prosząc o wpis, powiedziała mi, że od 14 lat zbiera sobie autorskie podpisy. Warto mieć w życiu jakieś swoje “coś” 🙂

To były także pierwsze targi mojej 4-latki, która lubi, gdy sie jej czyta. Sama (!) zakupiła sobie wybrana pozycję dla dzieci, otrzymując, jak inni klienci targów, kolorowe gratisy. Na zdjęciu z sympatycznym misiem i świstakiem. 🙂

Udostępnij artykuł
Zapraszam do lektury mojej nowej książki
Serniki słodkie i wytrawne Renata Czelny-Kawazamów książkę
Ta książka to mój debiut wydawniczy. To także spełnienie mojego marzenia. To spis moich pomysłów na moje ukochane ciasto – sernik. Bo to właśnie sernik Mojej Babci zapamiętany z dzieciństwa stał się wielką inspiracją do tworzenia nowych smaków tego wdzięcznego ciasta...
na słodko
Owocowe miksowanie – odsłona 2 – mus z mango, banana i brzoskwini
na słodko
Babka z żurawiną
inne
O tym, jak powstawały “Serniki słodkie i wytrawne”
Komentarze

2 responses to ““Serniki słodkie i wytrawne” na 21.Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie”

  1. AnMa says:

    Dzięki za tak obszerną fotorelacje, sama nie mogłam być osobiście. I żałuje ;/

    • Renata Czelny - Kawa says:

      Zaklepuj termin na przyszły rok! 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published.