serniki07.12.201711012
Mój nagrodzony przepis na sernik – książka “Przepis na Kopernika”
Smacznego
czytaj przepis

Zobaczyłam wzmiankę o nim na jakiejś oglądanej stronie kulinarnej. Konkurs z piernikami “Kopernik”. Dlaczego nie? Myśląc o piernikach, od razu pomyślałam o piernikowym serniku. Tuż z pomysłem, aby do serowca dodać pierniki, pojawiła się myśl, że gdybym dodała dla towarzystwa pistacje i chałwę, mogłoby wyjść coś pysznego! Bardzo szybko myśl i pomysł wprawiłam w czyn. Kilka dni później w lodówce pysznił się wspaniały w smaku eksperyment cukierniczy – sernik piernikowo-chałwowy  pistacjami i marakują na zimno. Lato w pełni, więc taki deser był idealny. Pachniał obłędnie, a smakował wybornie.

– Ale udał Ci się ten sernik! – podsumowała moja znajoma, oblizując się po skończonym kawałku. 

Przepis wysłałam na konkurs ot tak! Tego typu zadania traktuję wyzwaniowo, jednak do wygranej podchodzę z dystansem. Jeżeli uda mi się otrzymać wyróżnienie, będę niezwykle szczęśliwa, bo to radość! Ale, jeśli nie, cieszy mnie sam fakt wzięcia udziału i wykonanie zadania, jakie zakładał konkurs. Sprawdzam się wtedy sama przed sobą, czy jestem w stanie podołać temu, co należy wykonać.

Tym razem poszczęściło mi się i zostałam wyróżniona wśród trzydziestu siedmiu innych blogerów za ciekawy i inspirujący przepis. W nagrodę moja konkursowa receptura znalazła się w przepięknie wydanej książce “Przepis na Kopernika”, pełnej fantastycznych przepisów na potrawy słodkie i słone z dodatkiem piernikowej nuty! 

Przepis na nagrodzony sernik z piernikami można znaleźć TUTAJ.

Zaś wersja tego samego sernika w wersji pieczonej dostępna TUTAJ

Udostępnij artykuł
Zapraszam do lektury mojej nowej książki
Serniki słodkie i wytrawne Renata Czelny-Kawazamów książkę
Ta książka to mój debiut wydawniczy. To także spełnienie mojego marzenia. To spis moich pomysłów na moje ukochane ciasto – sernik. Bo to właśnie sernik Mojej Babci zapamiętany z dzieciństwa stał się wielką inspiracją do tworzenia nowych smaków tego wdzięcznego ciasta...
zupy
Kapuśniak na wędzonce
serniki pieczone
Świąteczny sernik z żurawiną i bożonarodzeniowa opowieść
na słono
Świąteczny śledzik na pajdzie żytniego chleba z orzechami i żurawiną
Komentarze

2 responses to “Mój nagrodzony przepis na sernik – książka “Przepis na Kopernika””

  1. Jak wszystkie Twoje wypieki Reniu, i ten wygląda obłędnie pysznie;-)

  2. Wygląda naprawdę cudownie ! Wydaje się być lekki jak chmurka <3 Cudo po prostu – zapisuję do przetestowania, a i pewnie w moim świątecznym zeszyciku z przepisami też wyląduje 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published.